9 thoughts on “LET’S PLAY (Yedle): Sid Meier’s Civilization A New Dawn

 1. Scythia = Skýtie. Starověké království Skytů 😉 https://cs.wikipedia.org/wiki/Skytov%C3%A9 Ale ke hře – asi se mi více líbí ta starší Civka, ale jedničkou stejně zůstává Through the Ages. V každém případě super let´s play, ostatně jako vždy 😉

 2. Ahoj,

  díky za další video.

  Potvrdilo se mi, že zůstanu u předchozí verze Civilizace, tahle je na mě až moc abstraktní. Chybí mi tady objevování, obchod a vyjednávání i boj. Jsem prostě spíš pro to vyhradit si celý večer na pořádný herní zážitek než dát tohle 3x za sebou 🙂

 3. Vďaka za super video! 🙂 Nová Civilizácia ma veľmi zaujala a už sa neviem dočkať českej verzie hry, pretože mňa osobne stará Civilizácia (alebo aj Through the Ages) práve dĺžkou hry a aj náročnosťou odrádzali.

 4. Uznávám, že je to super a krásná hra. Nějak tam, ale nevidím velkou podobnost s počítačovou civilizací. Už systém vítězství nemá s klasickou civkou nic společného. Vím, že tu jde o jednoduchost a jak říkám je to výborná hra s mechanismy, které se mi opravdu líbí. Vážně tam, ale nevidím moc velkou podobnost.

 5. MOŽNÁ CHYBKA: V čase 40:45 byla hrána "Věda III (Náhradní díly)" z páté pozice a hráč si vzal jeden "trade token" (Zboží). To ale dělá "Věda II (matyka)". U vědy III si hráč měl vzít jeden "resource" (surovinu – mramor, ropu apod.).

  Ještě bednu nemám, ale myslím si to díky https://www.justpushstart.com/wp-content/uploads/2018/01/Civilization-A-New-Dawn-1.jpg .

  Pokud platí, že hráč smí místo Vědy III použít slabší, tak jsem si toho v pravidlech nevšiml. Třeba mám Vědu IV, ale zrovna s nikým neválčím, takže atomovky nepotřebuji, ale hodila by mně surovina nebo zboží (věda II nebo III); to se smí?

  Ale díky za názorné video.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *